Menu
Regulamin sklepu

Regulamin sklepu ecofarb

WARUNKI OGÓLNE 

Sklep internetowy EcoFarb.pl znajdujący się pod adresem www.ecofarb.pl umożliwia dokonywanie zakupów za pośrednictwem internetu. Kontakt klienta ze sklepem znajduje się pod adresem: biuro@ecofarb.pl . Wszystkie ceny podane w sklepie internetowym www.ecofarb.pl są cenami netto z przeliczeniem na kwotę brutto (23% VAT) i dotyczą ceny towaru, nie uwzględniają kosztów realizacji zamówienia, kwota należnego podatku VAT będzie widoczna w chwili podsumowania zamówienia. Wystawiamy Faktury VAT i na życzenie klienta paragon fiskalny. Faktury Vat zależnie od woli Klienta dostarczone mogą być na trzy sposoby: drogą elektroniczną, pocztą tradycyjną bądź dołączone do wysyłki.

PROCEDURA SKŁADANIA I REALIZACJA ZAMÓWIEŃ

Zamieszczone na stronach  sklepu internetowego ecofarb.pl ceny nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 oraz 66¹ kodeksu cywilnego – ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 Dz.U. 1964 nr 16 poz. 93 z późn. zm.. Prezentacje umieszczone na stronach WWW sklepu internetowego ecofarb.pl  stanowią wyłącznie zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu art. 72 kodeksu cywilnego.

Podstawowym warunkiem realizacji dokonanych zakupów jest prawidłowe wypełnienie przez Zamawiającego formularza rejestracyjnego.

Skorzystanie z formularza zamówieniowego stanowi ofertę zawarcia umowy sprzedaży skierowaną za pośrednictwem sklepu ecofarb.pl do ZphuTribex Nip7771562573. Zgodnie z brzmieniem art. 66¹ kodeksu cywilnego potwierdzenie ecofarb.pl otrzymania oferty nie stanowi przyjęcia oferty i zawarcia umowy sprzedaży. Do zawarcia umowy dochodzi wraz z przesłaniem przez stronę sklepu potwierdzenia przyjęcia oferty ( zamówienie przyjęte do realizacji).

Dane wpisywane do formularza muszą zawierać prawdziwe informacje.

W przypadku zamieszczenia na formularzu rejestracyjnym niepełnych danych zamówienie nie zostanie przyjęte do realizacji.

Klienci  mają możliwość korzystania ze sklepu :

dokonując rejestracji i tworząc w ten sposób konto, w którym gromadzone są dane oraz informacje o Kliencie dotyczące jego działań w ecofarb.pl .Świadczenie usług w ramach Konta na ecofarb.pl ma charakter bezterminowy. Klient ma prawo wypowiedzieć umowę zawartą z ecofarb dotyczącą Konta, w każdym czasie poprzez wypełnienie formularza obejmującego oświadczenie o rozwiązaniu umowy. Powyższe nie dotyczy sytuacji, w których  ecofarb  jest w trakcie realizacji zamówienia złożonego przez Klienta. W takim przypadku, skutek rozwiązania umowy nastąpi z chwilą zrealizowania przedmiotowego zamówienia.

Dokonując zakupu bez rejestracji z automatu posiadając status „gość” tworząc i podając dane potrzebne do realizacji zamówienia. Świadczenie usług w ramach konta gość ma charakter terminowy i trwa do czasu w pełni realizacji zamówienia.

Poprzez realizacje zamówienia rozumie się dostarczenie zamówionego towaru na adres wskazany przez klienta lub poprzez odebranie osobiście w siedzibie firmy pod adresem wskazanym jako odbiory osobiste. Dokonując rejestracji utworzenia Konta w ecofarb.pl należy wypełnić formularz oraz podać wymagane prawem informacje. Z chwilą rejestracji dochodzi do zawarcia umowy dotyczącej konta pomiędzy Klientem a ecofarb.pl Przedmiotem umowy są usługi określone w regulaminie.

        W przypadku konta gość do zawarcia umowy dochodzi z chwilą złożenia zamówienia.

W przypadku osoby prawnej oraz jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej, wszelkie czynności tego podmiotu w ecofarb.pl, może dokonać wyłącznie osoba, która jest upoważniona do dokonywania w imieniu w/w podmiotów wszelkich czynności związanych z korzystaniem z www.ecofarb.pl.Produkty dostępne w www.ecofarb.pl są  fabrycznie nowe i wolne od wad, opisane w serwisie Towary oraz ceny w serwisie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. 

Jeśli zdarzy się, że któryś z artykułów będzie chwilowo niedostępny, poinformujemy o tym Państwa emailem bądź telefonicznie.

Zamówienia złożone do godziny 10:00 będą realizowane tego samego dnia, złożone po godzinie 10:00 w zależności od ilości zamówień mogą być realizowane w dniu kolejnym.

Towary gdzie jest wypisana minimalna ilość (np: 5 kg)  a klient zamówi mniejszą ilość mogą być realizowane dłużej niż przy wymaganej minimalnej ilości. Termin może wydłużyć się nawet do 10 dni roboczych chyba że w opisie produktu jest inaczej. Najlepiej w takim wypadku skontaktować się mailowo pod biuro@ecofarb,pl i zapytać o termin dostawy.

Gdy zamawiany towar jest w mniejszej ilości niż wymagane minimum doliczone mogą być koszty "niestandardowej ilości". Kwota jest uzgadniana z klientem indywidualnie za pomocą nośników elektronicznych (mail, sms itd).

Każde zamówienie jest potwierdzane mailem bądź telefonicznie przez Ecofarb.pl chyba że klient wybierze drogę zakupu bez rejestracji i logowania wtedy sklep nie wysyła potwierdzeń.

Zamawiane towary wysyłane są  od 1 do 14 dni roboczych po otrzymaniu przelewu (w przypadku wyboru tej opcji płatności) lub potwierdzeniu zamówienia przez ecofarb.pl (w przypadku pobrania). Zamawiający ma możliwość wybrania form zapłaty, zgodnie z informacjami pojawiającymi się na stronie www.ecofarb.pl podczas składania zamówienia.

Zakupione towary są dostarczane pod adres wskazany w formularzu rejestracyjnym lub w miejsce wskazane w formularzu zamówienia bądź mailem na adres biuro@ecofarb.pl

Do każdej przesyłki dołączamy paragon lub fakturę VAT. Zamawiający ma możliwość wybrania form zapłaty, zgodnie z informacjami pojawiającymi się na stronie www.ecofarb.pl podczas składania zamówienia.

Ecofarb.pl  nie ponosi odpowiedzialności za niezrealizowanie zamówienia z przyczyn niezależnych np. wadliwego działania Internetu bądź braku prądu itd

Przy zamówieniu mniejszej ilości niż minimalna może być doliczana usługa konfekcjonowania 20 zł netto.

Dostawa zamówienia odbywa się za pośrednictwem firm kurierskich . 
Przy odbiorze przesyłki od kuriera, należy zwrócić uwagę na stan opakowania. Wszelkie widoczne uszkodzenia opakowania mogą wskazywać na uszkodzenie towaru i dlatego należy spisać przy kurierze protokół szkody. Jeśli przesyłka nosi ślady zamoczenia, zgniecenia itp. - najlepiej spisać taki protokół i przesyłki nie odbierać. Protokół pozwoli nam na wystąpienie o odszkodowanie do spedytora. 

Ecofarb.pl zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą (O Ochronie Danych Osobowych). Zgodnie z tą ustawą klienci mają prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawy bądź do zaprzestania ich wykorzystywania.

REKLAMACJE

Podstawą przyjęcia reklamacji jest przysłanie na własny koszt reklamowanego towaru na adres  ZphuTribex ul. Tylna 48Krosno, 62-050Mosina  wraz z dowodem zakupu, krótkim opisem reklamacji w oświadczeniu pisemnym dołączonym do przesyłki.. Prosimy o zachowanie dowodu nadania przesyłki.

Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni od daty dostarczenia uszkodzonego towaru na adres firmy.

W przypadku uznania reklamacji, towar zostanie wymieniony na nowy i zostanie odesłany na koszt ecofarb.pl na adres Klienta. W momencie, gdy reklamowanego towaru nie będzie można naprawić bądź wymienić na nowy, ecofarb.pl  zwróci Klientowi pieniądze na wskazany przez niego rachunek bankowy.

W przypadku zwrotu pieniędzy za towar, zwracamy również koszty transportu umieszczonego na FV oraz koszty transportu od klienta do ZPHUTRIBEX    do wysokości kwoty zamieszczonej na FV podczas wysyłki pierwotnej do Klienta. 

Różnice wynikające z indywidualnych ustawień komputera lub monitora Klienta (kolor, wykończenie powłoki) nie mogą być podstawą reklamacji zakupionego towaru. Kolory na ekranie są tylko zbliżonymi do orginału RAL. Zdjęcia mają upewnić klienta, iż wybiera właściwy kolor . Przed wymalowaniem głównym zakupionymi w sklepie farbami proszkowymi należy wykonać malowanie "próbne" aby upewnić się , że zakupiona farba jest zgodna z zamówieniem. W razie niezgodności niezwłocznie powiadomić o tym fakcie mailowo bądź telefonicznie.

Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych, powstałych podczas transportu oraz braku towarów w przesyłce będą rozpatrywane tylko wówczas, gdy klient stwierdzi taką wadę w momencie odbioru towaru w obecności doręczyciela i zostanie ten fakt potwierdzony notatką sporządzoną i potwierdzoną podpisem doręczyciela.

ZWROTY

  1. Zamawiający ma prawo odstąpienia od umowy i zwrotu towaru bez podania przyczyny w ciągu 30 dni od otrzymania towaru, pod warunkiem, że zwracany towar jest nieużywany, z nienaruszoną etykietą, czysty, pozbawiony zapachu. Koszty przesyłki zwrotnej pokrywa Zamawiający. Sklep Internetowy ecofarb nie przyjmuje żadnych przesyłek za pobraniem.
  2. W przypadku zwrotu towaru prosimy o przesłanie go na adres ZphuTribex ul. Tylna 48Krosno, 62-050Mosina  wraz z dowodem zakupu. Prosimy o zachowanie dowodu nadania przesyłki.
  3. Zwrot pieniędzy następuje wyłącznie przelewem na wskazany na formularzu zwrotu towaru rachunek bankowy i dokonywany jest w terminie do 7 dni po otrzymaniu towaru przez firmę ZphuTribex.
  4. Klient wysyła towar na własny koszt.
  5. W przypadku zwrotu pieniędzy za towar, nie zwracamy kosztów przesyłki.

 

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. Złożenie zamówienia jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu sklepu internetowego ecofarb.pl
  2. Złożenie zamówienia jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do realizacji procesu zamówienia na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997r (Dz.U. nr 133, poz.883)
  3. W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego, Ustawy o Ochronie Praw Konsumentów oraz o Ochronie Danych Osobowych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl