Menu
Farby Metaliczne - metody aplikacji

Farby Metaliczne - Zasady Aplikacji

Malując farbami metalicznymi należy przestrzegać kilku zasad:  

Po pierwsze, należy pamiętać o tym, że przygotowanie powierzchni przed malowaniem wpływa na trwałość powłok proszkowych. W przypadku farb metalicznych jest to ważne, ponieważ już dodanie pigmentu mogło wpłynąć na osłabienie własności mechanicznych i szczelności wymalowania.

Metaliczne farby proszkowe są bardziej podatne na pojawianie się wad powłoki, które spowodowane są niedoskonałością aplikacji. Pigment w takich farbach jest dodatkiem często zaburzającym właściwe rozlewanie się powłoki w czasie utwardzania i pogarsza jej szczelność. Dlatego ze względów estetycznych oraz ochronnych należy dbać o właściwą grubość nakładanych warstw. To, co powinno zaniepokoić, to powłoka szorstka, nierównomierna, na której można zauważyć cienie.

Metaliczne farby proszkowe charakteryzują się o wiele mniejszą tolerancją na ustawienia parametrów napylania, jak i warunki w pomieszczeniu malarni. Jeśli więc w uziemieniu urządzeń aplikacyjnych znajdują się jakiekolwiek niedoskonałości, na pewno nie powstanie dobrej jakości powłoka. Objawem tego będą odgłosy przeskakujących iskier w czasie napylania. Następnie mogą pojawić się kratery i nierówności na powierzchni powłoki.

Farby proszkowe są wrażliwe na błędy utwardzania. Szczególnie widać to w przypadku powłok metalicznych, dla których niezakończone sieciowanie najczęściej przekłada się na kruchość zamiast na elastyczność. Ponadto, przyleganie do podłoża nie jest zadowalające. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl